Pismo techniczne

ŚWIETLICA – NAUKA ZDALNA

WITAMY WSZYSTKIE ŚWIETLIKI !!!

Proponujemy kolejny zbiór zabaw i aktywności na czas pobytu w domach.

Bo, gdy wirus, to wiadomo, każdy musi zostać w domu. O zabawę w domu trudno, z czasem robi się dość nudno”. :-)

1. Rozwiąż wiosenne zagadki

Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną,
a tę porę zwiemy … .

Jak ten kwiatek się nazywa,
co słowo „pan” w nazwie ukrywa?

Wiosną na drzewie
rozwija się z pąka.
Jesienią złoty
po świecie się błąka.

Już ciepły wietrzyk
z łąki powiewa,
drobniutkie pąki,
rosną na drzewach.

Jakie drzewa rosną
najwcześniejszą wiosną?
I kto je zapyli
bez pszczół i motyli!

Tak się dzieje ku wiośnie:
jeden pada, druga pije,
trzecia rośnie!

Wiosna, lato, jesień, zima.
Powiedz, która pora rok kończy,
a która zaczyna?

Nie miauczą, nie drapią i nie piją mleka
Na drzewie rosną, gdy zima ucieka.

1. Wykonaj kurczątko z „leniwej ósemki”

Przygotuj żółtą, pomarańczową kredkę. Narysuj cyfrę 8. Obrysuj jej kontury kilka razy. Następnie dorysuj oczy, dziobek, skrzydełka i łapki. Skomponuj kurczątko. Dorysuj trawkę, pisanki, bazie, kwiatki, itp. W ten sposób możesz stworzyć świąteczną kartkę. Razem z rodzicami/rodzeństwem zredaguj i zapisz życzenia wielkanocne.

Uwaga: w podobny sposób możesz przygotować zajączka. Spróbuj też wykorzystać inne cyfry do takiej zabawy. Zachowaj swoje prace i przynieś je do szkoły. Zrobimy wystawkę i wspólnie je obejrzymy.

1. Wyścig żółwi

Do zabawy będziecie  potrzebowali woreczków z kaszą lub grochem. Bardzo łatwo je uszyć, ale jeśli jednak z igłą i nitką Wam nie po drodze, wsypcie groch lub kaszę do woreczka na mrożonki. A teraz reguły gry! Na mecie ustawia się jedno lub więcej dzieci w pozycji na czworakach (mama czy tata również mogą). Każdy zawodnik na plecach ma balast w postaci woreczka. Każdy porusza się na czworakach najszybciej jak potrafi. Gdy woreczek spadnie zaznaczamy  miejsce dokąd żółw dotarł.

1. Balonowy tenis

Gra w piłkę w domu nie jest do końca bezpieczna. Można  stracić w ten sposób kilka kubków, szybę czy lustro. Z odbijaniem piłki na podwórku musimy poczekać, a tymczasem w domu gramy balonem. Zamiast rakietek użyjmy papierowych talerzy przyklejonych do drewnianych łyżek! W ten sposób rozgrywamy punktowane mecze! I skończy się problem potłuczonych naczyń!

1. Dorysuj ciąg dalszy wielkiego dzieła

Na dużym arkuszu papieru umieść mały fragment jakiegoś kolorowego rysunku, obrazka(może to  być ilustracja z gazety, pocztówka). Dorysuj/domaluj do niego ciąg dalszy.

1. Posłuchaj i spróbuj nauczyć się piosenki pt. „Żółty kurczaczek” #spiewajacebrzdace #śpiewającebrzdące #brzdace #piosenkidladzieci

1. Ze skorupki wyskakuję, Mama kurka mnie pilnuje, A ja biegam tu i tam, Skrzydełkami macham Wam.

Ref. Żółta główka, żółty dziubek, Żółty kolor bardzo lubię. Żółty mam kubraczek cały, Bo ja jestem kurczak mały. (2x)

1. Jak słoneczko wszystkich cieszę, Taki ze mnie żółty śmieszek. Każdy bardzo lubi mnie I się ze mną bawić chce.

Nauczyciele świetlicy