Wydarzenia klasowe

A za szkłem równiutko stoi
Mnóstwo różnych szklanych słoi,
Puszek z dziesięć czy piętnaście
A w nich leki, proszki, maście(…)

(Jan Brzechwa „Cudowne lekarstwo”)

001.p3bW ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Dbamy o zdrowie” uczniowie klasy 3Bwybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty mieli wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.

Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne

Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania

Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

Beata Bryk- Pokrzywa, Agnieszka Bednarczyk

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców

Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce

Rodziców uczniów, kórzy będą korzystali z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 uprzejmie prosimy o wypełnienie, podpisanie i złożenie w sekretariacie szkoly stosownych deklaracji.
Obiady będą wydawane od 4 wrzesnia 2018 r./wtorek/.