Wydarzenia klasowe

A za szkłem równiutko stoi
Mnóstwo różnych szklanych słoi,
Puszek z dziesięć czy piętnaście
A w nich leki, proszki, maście(…)

(Jan Brzechwa „Cudowne lekarstwo”)

001.p3bW ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Dbamy o zdrowie” uczniowie klasy 3Bwybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty mieli wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.

Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne

Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania

Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

Beata Bryk- Pokrzywa, Agnieszka Bednarczyk

Rekrutacja do szkoły średniej 2018/2019

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

MEN: Rektrutacja do szkół średnich - XII 2018

Zapraszamy do zapoznania się z listem min. Anny Zalewskiej i stroną MEN odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego