Wydarzenia klasowe

001.4e27 kwietnia 2018 roku klasa 4e zwiedziła wystawę prac Jana Matejki w Muzeum Regionalnym w Rozwadowie. Uczniowie poznali dzieła wykonane różnymi technikami: obrazy olejne, akwarelowe, rysunki ołówkiem, grafiki. Dowiedzieli się, czym jest szkic i karykatura. Przewodnik przybliżył im również postać samego mistrza Jana, ujawniając kilka ciekawostek dotyczących jego życia osobistego i pracy. Uczniowie chętnie brali aktywny udział w lekcji muzealnej, odpowiadając na zadawane im pytania. Z pomocą przewodnika dokładnie analizowali poszczególne dzieła, dostrzegając wiele interesujących szczegółów. Obrazy o tematyce historycznej pozwoliły im poznać ubiór ludzi dawnych epok, a także przybliżyły niektóre ważne wydarzenia z dziejów naszego narodu.

Wystawę uzupełniały obrazy współczesne, których autorami są rektorzy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki.
Wystawę zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczniów klasy 4e stała się wspaniałą lekcją patriotyzmu, poprzez poznawanie ojczystej kultury i historii.

Kinga Korzeniowska

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.