Wydarzenia klasowe

28.09.2017- DZIEŃ CHŁOPAKA W KL.IVB

Tego dnia dziewczynki i wychowawczyni klasy składały życzenia chłopcom i wręczały upominki , żeby wyrazić sympatię . Wraz z rodzicami przygotowały też pyszny poczęstunek. Korzystając z pięknej pogody, bawiliśmy się następnie na szkolnym placu zabaw. Było naprawdę wesoło, głośno ,a harcom nie było końca.

09.11.2017-LISTOPADOWA ZADUMA NA CMENTARZU KOMUNALNYM W STALOWEJ WOLI KL.IVB

9 listopada uczniowie kl.4b z wychowawcą i rodzicami wybrali się na cmentarz komunalny. Odwiedziliśmy Mauzoleum, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, oddając cześć poległym za Ojczyznę.
Następnie alejami przeszliśmy cały cmentarz, po drodze odwiedzając groby bliskich, paląc znicze i modląc się. Wspominaliśmy, tych którzy odeszli. Była to ważna lekcja wychowania rodzinnego, patriotycznego i obywatelskiego, pełna wzruszeń , zadumy i refleksji.

30.11.2017- KLASA IVB Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIĘDZYUCZELNIANEJ W STALOWEJ WOLI

Z okazji andrzejek wybraliśmy się na lekcję biblioteczną, gdzie dokładnie zapoznaliśmy się z dawnymi zwyczajami , związanymi z obchodami w/w święta. Pani bibliotekarka bardzo ciekawie i żywiołowo opowiedziała nam , jak dawniej wróżono, w co wierzono, zaprezentowała także okolicznościową wystawkę i gazetkę.
Następnie uczniowie sami sobie wróżyli, czemu towarzyszyło wiele emocji. Warto było w tym dniu zapewnić dzieciom świetną zabawę i wywołać uśmiech na ich twarzach, a przy tym odbyć ciekawą lekcję związaną ze starymi ,ludowymi zwyczajami.

13.10.2017- UROCZYSTE OBCHODY K OMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

To był bardzo uroczysty dzień, nad oprawą którego pracowały kl. 4b i 7b pod opieką pani Jolanty Gajewskiej-Wianeckiej i Brygidy Małek. Przedstawiono program słowno- muzyczny , uczennice kl. IV połączyły śpiew z tańcem.
Pani Dyrektor Alicja Bartoszek i Pan Dyrektor Janusz Bis wręczyli nagrody zasłużonym Nauczycielom i Pracownikom administracji szkoły. Były serdeczne życzenia, kwiaty, uśmiechy-podziękowania za codzienny trud włożony w nauczanie, wychowanie dzieci i młodzieży.
Samorząd szkoły wzorowo i profesjonalnie poprowadził całą uroczystość ,wręczył zebranym nauczycielom symboliczną różę.

Brygida Małek

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Julia Stolarska
Liia Stelmach
Nikola Krupa

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.