Wydarzenia klasowe

28.09.2017- DZIEŃ CHŁOPAKA W KL.IVB

Tego dnia dziewczynki i wychowawczyni klasy składały życzenia chłopcom i wręczały upominki , żeby wyrazić sympatię . Wraz z rodzicami przygotowały też pyszny poczęstunek. Korzystając z pięknej pogody, bawiliśmy się następnie na szkolnym placu zabaw. Było naprawdę wesoło, głośno ,a harcom nie było końca.

09.11.2017-LISTOPADOWA ZADUMA NA CMENTARZU KOMUNALNYM W STALOWEJ WOLI KL.IVB

9 listopada uczniowie kl.4b z wychowawcą i rodzicami wybrali się na cmentarz komunalny. Odwiedziliśmy Mauzoleum, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, oddając cześć poległym za Ojczyznę.
Następnie alejami przeszliśmy cały cmentarz, po drodze odwiedzając groby bliskich, paląc znicze i modląc się. Wspominaliśmy, tych którzy odeszli. Była to ważna lekcja wychowania rodzinnego, patriotycznego i obywatelskiego, pełna wzruszeń , zadumy i refleksji.

30.11.2017- KLASA IVB Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIĘDZYUCZELNIANEJ W STALOWEJ WOLI

Z okazji andrzejek wybraliśmy się na lekcję biblioteczną, gdzie dokładnie zapoznaliśmy się z dawnymi zwyczajami , związanymi z obchodami w/w święta. Pani bibliotekarka bardzo ciekawie i żywiołowo opowiedziała nam , jak dawniej wróżono, w co wierzono, zaprezentowała także okolicznościową wystawkę i gazetkę.
Następnie uczniowie sami sobie wróżyli, czemu towarzyszyło wiele emocji. Warto było w tym dniu zapewnić dzieciom świetną zabawę i wywołać uśmiech na ich twarzach, a przy tym odbyć ciekawą lekcję związaną ze starymi ,ludowymi zwyczajami.

13.10.2017- UROCZYSTE OBCHODY K OMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

To był bardzo uroczysty dzień, nad oprawą którego pracowały kl. 4b i 7b pod opieką pani Jolanty Gajewskiej-Wianeckiej i Brygidy Małek. Przedstawiono program słowno- muzyczny , uczennice kl. IV połączyły śpiew z tańcem.
Pani Dyrektor Alicja Bartoszek i Pan Dyrektor Janusz Bis wręczyli nagrody zasłużonym Nauczycielom i Pracownikom administracji szkoły. Były serdeczne życzenia, kwiaty, uśmiechy-podziękowania za codzienny trud włożony w nauczanie, wychowanie dzieci i młodzieży.
Samorząd szkoły wzorowo i profesjonalnie poprowadził całą uroczystość ,wręczył zebranym nauczycielom symboliczną różę.

Brygida Małek

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Origami

XII WOJEWÓDZKI KONKURS ORIGAMI

w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży

„WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI”

Organizatorzy:

• Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli,
• Polskie Towarzystwo Origami

Patronat medialny:

OrigamiArt: www.origami.art.pl
Polskie Towarzystwo Origami

Cele konkursu:

• integracja środowiska województwa podkarpackiego,
• popularyzowanie wśród młodzieży origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Miejsce konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, ul. Okulickiego14, 37-450 Stalowa Wola

tel.: 15 842 04 88,
E-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl

Termin:

Nadsyłanie prac: do 24 maja 2018r. na adres Irena Sajdak, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, ul. Okulickiego 14, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem „XII Wojewódzki Konkurs Origami”.

Zakończenie konkursu i rozdanie nagród: 8 czerwca 2018r.- SDK w Stalowej Woli, ul Okulickiego 32

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli (6 latki ), uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów województwa podkarpackiego. Uczestnicy konkursu mogą przygotować modele w dwóch kategoriach:origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru).

Warunki uczestnictwa:

- własnoręczne złożenie modelu,
- 1 osoba może przesłać lub dostarczyć na adres maksymalnie dwie prace,
- do każdej pracy należy dołączyć wizytówkę o treści:

1. Tytuł pracy.
2. Imię i nazwisko autora /wykonawcy pracy.
3. Klasa.
4. Nazwa i adres szkoły.
5. Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna (telefon lub e-mail).

Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Jury:

W skład Jury wejdą plastycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Origami.
Jury dokonując oceny prac, kierować się będzie:
- stopniem trudności wykonania modelu,
- ciekawością pomysłu,
- estetyką wykonania,
- doborem kolorystyki.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I przedszkola- 6 latki
II szkoła podstawowa klasy 1-3
III szkoła podstawowa klasy 4-7
IV gimnazjum
V szkoła ponadgimnazjalna
VI studenci

Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w dniach 8-9 czerwca 2018r. w czasie trwania Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „WĘDRÓWKI PO KRAINIE ORIGAMI” w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola.

Nie zwracamy prac konkursowych.
Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczyciele/opiekunowie – podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Koordynatorzy konkursu:

Janusz Bis – PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: janusz_bis[małpa]wp[kropeczka]pl
Irena Sajdak — PSPzOI nr 7 w Stalowej Woli, e-mail: idkf[małpa]interia[kropeczka]pl

Pedikuloza, czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną GIS.

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Kalendarz na rok szkolny 2017/2018 jest dostępny tutaj.

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.