Wydarzenia klasowe

wyspianski 3b001Uczniowie klasy III B obejrzeli wystawę w Muzeum Regionalnym "Wyspiański - niepokorny geniusz i trudna osobowość".

Prezentowane na ekspozycji dzieła podobały się dzieciom i były inspiracją do pracy plastycznej. Z czułością przedstawiane wizerunki dzieci oddają urok, niewinność i szczerość tych wyjątkowych modeli. Z kolei obraz z cyklu „Widok z okna pracowni na Kopiec Kościuszki” Wyspiański stworzył, kiedy choroba zatrzymała go w domu przy ul. Krowoderskiej. Malował ten widok wielokrotnie, rejestrując zmienne warunki atmosferyczne, porę dnia i natężenie światła słonecznego. Ekspozycja „Wyspiański” zbudowana jest wokół kilku kluczowych dla artysty wątków: Warsztatu, Człowieka, Sacrum / Natury, Antyku i nowoczesnej typografii - Typograf. Ekspozycję zamyka przestrzeń dedykowana twórczości teatralnej malarza, w interpretacji Andrzeja Wajdy - Wyspiański według Wajdy. Zaprezentowano tu po raz pierwszy ponad 110 obiektów związanych z realizacjami „Wesela” i „Nocy listopadowej”. Szkice, studia, projekty kostiumów, kostiumy, rekwizyty teatralne tworzą wyjątkową sytuację, dzięki której możemy zobaczyć warsztat reżysera i scenografa.

Agnieszka Bednarczyk, Beata Bryk -Pokrzywa

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców