Wydarzenia klasowe

4c 001

Okres przed i po Święcie Zmarłych to czas na wspomnienie tych , którzy od nas odeszli. To również odpowiedni moment na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i zachowania się na cmentarzu.
7 listopada uczniowie kl. IV „c” wraz z wychowawcą p. Iwoną Jabłońską, wybrali się na Cmentarz Komunalny w Stalowej Woli.
Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w chwile zadumy oraz wspomnień o bliskich zmarłych. Przy Mauzoleum uczniowie z wychowawczynią zapalili znicze i rozmawiali o osobach poległych, podczas II wojny światowej, za Ojczyznę i nasze miasto. Poza tym uczniowie obeszli cały cmentarz odwiedzając groby swoich bliskich, którzy odeszli. Zapalali znicze i w ciszy się modlili. Wracając, przeszli alejkami, gdzie spoczywają małe dzieci, by tam na zapomnianych grobach również zapalić znicze.
To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego oraz patriotycznego, która pozostanie uczniom w pamięci.

Iwona Jabłońska

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.