Wydarzenia klasowe

Moodle

sidzina 00123 października (poniedziałek) 2017 r. dzieci z klasy III „h” z p. Anną Brodziak i p. Justyną Madej spotkały się na parkingu przy MDK. Wszyscy byli szczęśliwi, że wyjeżdżają po wielką przygodą na „zieloną szkołę” do Sidziny. Rodzice pomogli zapakować bagaże, policja skontrolowała stan autobusu i kierowcę, aby jazda była bezpieczna. Dzieci pożegnały się ze swoimi rodzicami i opiekunami, i o godz. 7.00 wyjechaliśmy do Sidziny koło Jordanowa.

Po przyjeździe na miejsce zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych nr 2. Tu nastąpiło przydzielenie pokoi, rozpakowanie bagaży, a następnie zjedliśmy obiad. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Bibułkowe Cuda”. Każde dziecko własnoręcznie przygotowało bukiet róż z kolorowej bibuły. Uczestnicy zielonej szkoły wykonali także wizytówki, które zostały przypięte na drzwiach pokoi.

Po kolacji odbył się wieczorek zapoznawczy i dyskoteka. Po udanej imprezie - toaleta i cisza nocna. Następnego dnia zwiedzaliśmy Skansen w Sidzinie. Tu zapoznaliśmy się z budownictwem wsi beskidzkiej, z przedmiotami codziennego użytku, strojami ludowymi z dniem codziennym górali żyjących ponad 100 lat temu. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z naszymi paniami, a później odwiedziliśmy ekomuzeum - pasiekę, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy pszczół, kosztowaliśmy różne miody i mogliśmy się przebrać w stroje, których pszczelarze używają w pracy przy ulach.

Po kolacji braliśmy udział w turnieju gier i zabaw na sali imprez, gdzie panowała wspaniała atmosfera. I w ten oto sposób zakończył się kolejny dzień naszej przygody. W środę kolejna atrakcja - wyjazd do Zakopanego. Pan kierowca przywiózł nas do miejscowości Ząb i pieszo wyruszyliśmy na Gubałówkę. Po dotarciu na miejsce mogliśmy podziwiać piękne, ośnieżone Tatry i całe Zakopane.

Następnie część grupy razem z p. Justyną zeszła z Gubałówki na piechotę, a pozostałe dzieci razem z p. Anią i p. Dorotą zjechały kolejką linowo – szynową. Wielką atrakcją dla wszystkich były zakupy na targu zakopiańskim. Każdy tu znalazł coś dla siebie.

Następnie poszliśmy do drewnianego kościoła na Pęksowym Brzysku, spacerowaliśmy po Krupówkach, oglądaliśmy skocznie narciarskie. Przed wyjazdem z Zakopanego zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wieczorem była kolejna atrakcja. Uczestniczyliśmy w pokazie mody. Wszystkie dzieci samodzielnie zaprojektowały i zaprezentowały swoje stroje. Nasze panie bacznie obserwowały wszystkich uczestników pokazu i przyznawały punkty.

W czwartek po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę. Weszliśmy na górę Krupowy Groń. Mieliśmy okazję pobawić się z „echem” oraz podziwialiśmy panoramę Sidziny i okolic. To były niezapomniane widoki. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z naszymi paniami, a następnie spakowaliśmy swoje bagaże. Później poszliśmy na pożegnalne ognisko. Był konkurs piosenek, pieczenie kiełbasek i chleba.

Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach ekologicznych. Wykonywaliśmy zabawki z sianka. Każde dziecko wykonało dwie zabawki i zabrało je ze sobą do domu. Było dużo wrażeń i radości. Na zakończenie dnia były zabawy i tańce integracyjne. Później już tylko toaleta i smaczny sen. W piątek rano odbyło się podsumowanie naszego pobytu. Wszyscy wychowawcy spotkali się z nami na sali imprez. Wręczono pamiątkowe dyplomy za udział w różnych konkursach, maskotki oraz kosze słodyczy.

Nasz pobyt w Sidzinie dobiegł końca. Wyruszyliśmy w drogę powrotną. W przerwie podróży zatrzymaliśmy się m.in. w Krakowie - Łagiewnikach. Zwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wjechaliśmy na wieżę, skąd podziwialiśmy najbliższą okolicę. Wieczorem o godzinie 18.30 przyjechaliśmy na parking przy MDK w Stalowej Woli, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. To była fantastyczna przygoda. Dzieci, które uczestniczyły w „zielonej szkole” poznały wiele ciekawych miejsc, ludzi oraz zdobyły dużo wiadomości. Poprawiły swoje samopoczucie i zdrowie oddychając świeżym, górskim powietrzem. Wszyscy dobrze się poznali i zżyli.

Przez długi czas wspominać będziemy wspólnie spędzone chwile w Sidzinie.

Anna Brodziak

Sale na spotkanie z rodzicami - 16 XI 2017

Zebrania śródroczne z rodzicami odbędą się w najbliższy

czwartek, 16 listopada 2017,

według harmonogramu zamieszczonego w tabeli.

Nauczyciele bez wychowawstw będą dostępni w pokoju nauczycielskim.

GODZINA 16.30

3 F

3 G

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Nietypowe Czytanie Literatury - zmiana godzin zajęć dla grupy II

Ze względów organizacyjnych zajęcia "Nietypowe Czytanie Literatury", w skrócie NCL (literacko-teatralne) z czwartku (grupa II) są przeniesione na piątek. Będą teraz odbywały się 14:45-15:30 (9 lekcja). Grupa I będzie miała zajęcia bez zmian we wtorek 13:55-14:40. Podział NCL na grupy znajduje się pod tym linkiem.

Zajęcia "Zaczytany ołówek" (czytelniczo-plastyczne) odbywają się bez zmian 13:05-13:55 w piątek.

Nietypowe Czytanie Literatury - podział na grupy

Drodzy Rodzice!

Na zajęciach Nietypowe Czytanie Literatury (literacko-teatralnych) obowiązuje podział na grupy:

Grupa I:

Olga Flis
Julia Stolarska
Zuzanna Kuchno

W przypadku pominięcia jakiegoś dziecka proszę o kontakt przez Dziennik. Dziękuję.

Zajęcia dla Grupy I odbywają się bez zmian we wtorek od 13:55 do 14:40. Grupa II zajęcia odbywają się w nowym terminie, w piątek 14:45-15:30.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.