Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

RODO

Wydarzenia klasowe

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
 

Plan lekcji

E-dziennik

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

sidzina 00123 października (poniedziałek) 2017 r. dzieci z klasy III „h” z p. Anną Brodziak i p. Justyną Madej spotkały się na parkingu przy MDK. Wszyscy byli szczęśliwi, że wyjeżdżają po wielką przygodą na „zieloną szkołę” do Sidziny. Rodzice pomogli zapakować bagaże, policja skontrolowała stan autobusu i kierowcę, aby jazda była bezpieczna. Dzieci pożegnały się ze swoimi rodzicami i opiekunami, i o godz. 7.00 wyjechaliśmy do Sidziny koło Jordanowa.

Po przyjeździe na miejsce zamieszkaliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych nr 2. Tu nastąpiło przydzielenie pokoi, rozpakowanie bagaży, a następnie zjedliśmy obiad. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Bibułkowe Cuda”. Każde dziecko własnoręcznie przygotowało bukiet róż z kolorowej bibuły. Uczestnicy zielonej szkoły wykonali także wizytówki, które zostały przypięte na drzwiach pokoi.

Po kolacji odbył się wieczorek zapoznawczy i dyskoteka. Po udanej imprezie - toaleta i cisza nocna. Następnego dnia zwiedzaliśmy Skansen w Sidzinie. Tu zapoznaliśmy się z budownictwem wsi beskidzkiej, z przedmiotami codziennego użytku, strojami ludowymi z dniem codziennym górali żyjących ponad 100 lat temu. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z naszymi paniami, a później odwiedziliśmy ekomuzeum - pasiekę, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i pracy pszczół, kosztowaliśmy różne miody i mogliśmy się przebrać w stroje, których pszczelarze używają w pracy przy ulach.

Po kolacji braliśmy udział w turnieju gier i zabaw na sali imprez, gdzie panowała wspaniała atmosfera. I w ten oto sposób zakończył się kolejny dzień naszej przygody. W środę kolejna atrakcja - wyjazd do Zakopanego. Pan kierowca przywiózł nas do miejscowości Ząb i pieszo wyruszyliśmy na Gubałówkę. Po dotarciu na miejsce mogliśmy podziwiać piękne, ośnieżone Tatry i całe Zakopane.

Następnie część grupy razem z p. Justyną zeszła z Gubałówki na piechotę, a pozostałe dzieci razem z p. Anią i p. Dorotą zjechały kolejką linowo – szynową. Wielką atrakcją dla wszystkich były zakupy na targu zakopiańskim. Każdy tu znalazł coś dla siebie.

Następnie poszliśmy do drewnianego kościoła na Pęksowym Brzysku, spacerowaliśmy po Krupówkach, oglądaliśmy skocznie narciarskie. Przed wyjazdem z Zakopanego zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wieczorem była kolejna atrakcja. Uczestniczyliśmy w pokazie mody. Wszystkie dzieci samodzielnie zaprojektowały i zaprezentowały swoje stroje. Nasze panie bacznie obserwowały wszystkich uczestników pokazu i przyznawały punkty. 

W czwartek po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę. Weszliśmy na górę Krupowy Groń. Mieliśmy okazję pobawić się z „echem” oraz podziwialiśmy panoramę Sidziny i okolic. To były niezapomniane widoki. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z naszymi paniami, a następnie spakowaliśmy swoje bagaże. Później poszliśmy na pożegnalne ognisko. Był konkurs piosenek, pieczenie kiełbasek i chleba.

Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach ekologicznych. Wykonywaliśmy zabawki z sianka. Każde dziecko wykonało dwie zabawki i zabrało je ze sobą do domu. Było dużo wrażeń i radości. Na zakończenie dnia były zabawy i tańce integracyjne. Później już tylko toaleta i smaczny sen. W piątek rano odbyło się podsumowanie naszego pobytu. Wszyscy wychowawcy spotkali się z nami na sali imprez. Wręczono pamiątkowe dyplomy za udział w różnych konkursach, maskotki oraz kosze słodyczy.

Nasz pobyt w Sidzinie dobiegł końca. Wyruszyliśmy w drogę powrotną. W przerwie podróży zatrzymaliśmy się m.in. w Krakowie - Łagiewnikach. Zwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wjechaliśmy na wieżę, skąd podziwialiśmy najbliższą okolicę. Wieczorem o godzinie 18.30 przyjechaliśmy na parking przy MDK w Stalowej Woli, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. To była fantastyczna przygoda. Dzieci, które uczestniczyły w „zielonej szkole” poznały wiele ciekawych miejsc, ludzi oraz zdobyły dużo wiadomości. Poprawiły swoje samopoczucie i zdrowie oddychając świeżym, górskim powietrzem. Wszyscy dobrze się poznali i zżyli.

Przez długi czas wspominać będziemy wspólnie spędzone chwile w Sidzinie.

Anna Brodziak

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Co nowego w szkole?

Ostatnie komunikaty

Zebrania z rodzicami 6 grudnia 2018

6 grudnia 2018 roku (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebranie Rady Rodziców 20 XI 2018

Zebranie Rady Rodzicow i Przedstawicieli Trojek Klasowych 20 listopada godz. 17 swietlica szkoly.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji Straży Pożarnej w Stalowej Woli przedstawia materiały edukacyjne dot. Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.

Rys. 1 - Czad

Rys. 2 Czad

Rys. 3 - czad

Rys. 4 - Dym

Państwowa Straż Pożarna

Zebranie Rady Rodziców 17 X 2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trójek Klasowych 17 października 2018 o godz. 17:00 w świetlicy szkoły. Prosimy o przybycie.

Zarząd Rady Rodziców