Wydarzenia klasowe

muzeum 001Klasa 0A zwiedziła interaktywną wystawę edukacyjnąMachiny Leonarda da Vinci”. Dzieci zobaczyły opracowane przez Leonarda da Vinci łożysko kulkowe, rower, skrzydła dla człowieka, pierwowzór współczesnego śmigła do helikoptera. Mogły sprawdzić ich działanie, dotykać, próbować, uruchamiać. Obok tytułowych machin na wystawie pokazana była twórczość malarska Leonarda, w postaci reprodukcji jego wielkich dzieł. Wśród nich dzieci obejrzały najbardziej znane: „Mona Lisa”, „Dama z gronostajem”, „Ostatnia wieczerza” czy najsłynniejszy rysunek świata - Autoportret mistrza. Wystawa była okazją do poznania sylwetki włoskiego malarza, wynalazcy, rzeźbiarza i filozofa. Dzieci własnoręcznie zaprojektowały i wykonały wiatraczek.

Anna Konefał, Jadwiga Klimek

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.