Wydarzenia klasowe

mbp 00118  października  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli uczniowie z klasy III g wzięli udział w  warsztatach przeprowadzoanych prze Michała Zawadkę. Pan Michał jest aktorem, i pisarzem, i znawcą ludzkiej natury, i wielkim przyjacielem ludzi, zwłaszcza dzieci i młodzieży. I właśnie w trosce o ich dobro przeprowadza niezwykle ciekawe warsztaty, które dają wiele do myślenia, podczas których zwraca uwagę na rzeczy ważne. Warsztaty zatytułowane były: „Społeczny Savoir Vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk”. Dzieci podczas wspólnej zabawy nauczyły się, co znaczy” gra w życie”, czyli co dzieje się z nami każdego dnia. Spotkanie przebiegało w dość głośnej, pełnej humoru atmosferze, ale tak być powinno ,jeśli zabawa   i nauka idą razem. Poprzez to dzieci  zaznajomiły się z takimi pojęciami jak: umiar, rozsądek, przyjaźń, tolerancja. Wszystkie te sentencje  przedstawione zostały w książce Michała Zawadki pt.”Mądrość  z natury”, której fragmenty uczestnicy spotkania wysłuchali, oczywiście w wykonaniu autora.

Było to niezapomniane spotkanie.

Beata Trzcińska

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.