Wydarzenia klasowe

politechnika 00122 września odbyło się IV Forum Pszczelarskie, pt. „Stalowa pszczoła nie istnieje”. Na Politechnice Rzeszowskiej zapachniało miodem, propolisem, letnio- jesiennym lasem i kwiatami. Bursztyno - brunatne miody zaklęte w słoikach były obiektem ożywionej dyskusji…

Wydarzenie poświęcone ochronie pszczół jest organizowane przez Powiat Stalowowolski od 2014 roku. Każdego roku w Forum uczestniczyło  około 150 pszczelarzy, a już w roku ubiegłym było ich aż 300! Początkowo było ono adresowane do pszczelarzy z najbliższej okolicy i miało charakter lokalny. Rozrosło się jednak w błyskawicznym tempie i dziś ma już zasięg międzywojewódzki.

Podczas kiermaszu w obiekcie Politechniki Rzeszowskiej zorganizowano stoiska, przy których dzieci mogły spróbować przepysznych naturalnych miodów z lokalnych pasiek, a także zakupić nie tylko złocisty nektar, ale i inne wytwory pszczele, jak choćby kosmetyki, świece i figury z wosku.

Klasa III a została zaproszona przez Starostwo Powiatowe do udziału w IV Forum Pszczelarskim. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pszczelarskich, mieli możliwość oglądać ule, pszczoły pracujące oraz popróbować miód , który wyprodukowały owady.

Renata Czernecka-Skrok, Marta Bańka

Więcej pod tym linkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj.

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Zebranie Rady Rodziców - 12.06.2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trojek Klasowych dnia 12 czerwca godz. 17 swietlica szkoly.

Ewa Chołody

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty