Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczniemy w ograniczonej formie, we wtorek 1 września 2020.
Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem i organizacją spotkań w tym dniu. Co do zasady, od pierwszego września uczniowie naszej szkoły rozpoczną edukację w szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.

Szkolne Procedury Bezpieczeństwa – rozpoczęcie roku szkolnego

WSZYSCY uczniowie zbierają się i oczekują w podanych poniżej godzinach, w wyznaczonych miejscach przed budynkiem szkoły. Apelujemy o zachowanie dystansu społecznego 1,5m.

Przed WEJŚCIEM GŁÓWNYM:

• godzina 8.00 - klasy ósme,
  • godzina 8.30 - klasy siódme,
  • godzina 10.00 – klasy szóste (z wyjątkiem klasy VI D),
  • godzina 10.30 – klas IV C, IV D i klasa V B.

Przed WEJŚCIEM EWAKUACYJNYM (od strony parkingu szkolnego):

• godzina 8.00 – klasy: V A i VI D
  • godzina 8.30 - klasy trzecie,
  • godzina 10.00 – IV A, IV B,
  • godzina 10.30 - klasy drugie.

Przed WEJŚCIEM OD STRONY DZIEDZIŃCA (obok sali gimnastycznej):

• godzina 7.30 – oddział przedszkolny.
  • godzina 9.00 – klasa I A,
  • godzina 10.30 – klasa I B,
  • godzina 12.00 – klasa I C,
  • godzina 13.30 – klasa I D.

SCHEMAT WEJŚĆ DO BUDYNKU SZKOŁY

schemat

Uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych prosimy o punktualne przybycie na dziedziniec szkoły (w pobliże wejścia do szkoły od strony boiska). O wyznaczonej godzinie wychowawca przeprowadzi uczniów w towarzystwie JEDNEGO rodzica/opiekuna do sali gimnastycznej, na której odbędzie się spotkanie. Na spotkaniu wychowawca przekaże informacje dotyczące organizacji pracy w szkole i w klasie.
Do szkoły może wejść wyłącznie JEDEN rodzic/opiekun ucznia klasy pierwszej i dziecka z oddziału przedszkolnego.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie szkoły i dezynfekowania rąk przy wejściu przez osoby dorosłe.
Uwaga! Poruszanie się i przebywanie w strefie wspólnej szkoły opiekunów uczniów klas pierwszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych zostaje ograniczone do niezbędnego minimum, wyłącznie za zgodą Dyrektora szkoły i przy zachowaniu obowiązującego w szkole reżimu sanitarnego.

UCZNIOWIE KLAS II - VIII

1. Przed wejściem do budynku wszystkie osoby (uczniowie, pracownicy szkoły, opiekunowie i inni zakrywają usta i nos maseczką, chustą, przyłbicą lub np. półprzyłbicą).
  2. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły w maseczkach (innym zabezpieczeniu j.w.) po zbiórce klasy pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela i kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych.
  3. Po wejściu do budynku osoby dezynfekują ręce udostępnionym płynem i wykonują polecenia pracowników szkoły.
  4. Opiekunowie wszystkich uczniów pozostają na zewnątrz budynku.
  5. Wejście do szkoły osób niebędących pracownikami szkoły bez zgody Dyrektora szkoły jest niedozwolone.
  6. Po zakończeniu spotkania w sali uczniowie kierują się pod opieką wychowawcy do wyjścia.

Organizacja spotkania uczniów z wychowawcą:

UWAGA! Na terenie budynku uczniów obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 m od pracowników szkoły. Uczniowie po wejściu do sali zajmują wyznaczone miejsca. Po zajęciu miejsc uczniowie mogą zdjąć maseczkę osłaniającą. W kontakcie z nauczycielem bliższym niż 1,5m  oraz w trakcie poruszania się po części wspólnej szkoły (korytarze, toaleta) obowiązuje zasłonięcie ust i nosa.

Przebieg spotkania w sali:

1. Powitanie uczniów
  2. Przekazanie informacji na temat:
  • zasad bezpieczeństwa i organizacji zajęć lekcyjnych,
  • zasad organizacji przerw pomiędzy zajęciami,
  • organizacji przerw obiadowych.
  1. Omówienie innych spraw organizacyjnych m.in.:
  • przekazanie planu lekcji,
  • przekazanie loginów do platformy Office365,
  • przydział szafek,
  • kalendarz roku szkolnego,
  • harmonogramu odbioru podręczników, pracy świetlicy i in.
  1. Inne sprawy bieżące i organizacyjne.

UWAGA!
Organizacja rozpoczęcia roku może ulec zmianie.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez pracowników szkoły.

Apelujemy o stosowanie się do zaleceń MEN/GIS/MZ dotyczących bezpieczeństwa i kontroli stanu zdrowia uczniów.

W przypadku podejrzenia u dziecka złego stanu zdrowia potwierdzonego badaniem temperatury termometrem bezdotykowym szkoła informuje o tym opiekuna lub wskazaną osobę. Opiekun lub osoba wskazana przez niego po kontakcie telefonicznym szkoły jest zobowiązana jak najszybciej odebrać dziecko (zalecany własny transport) i udanie się na konsultację lekarską.

ZGODA NA POMIAR TEMPERATURY

Podpisaną przez rodzica/opiekuna zgodę na pomiar temperatury uczeń przekazuje wychowawcy do 2 września 2020 r.

Apelujemy, aby Opiekunowie uczniów pozostali w ścisłym kontakcie telefonicznym ze szkołą w związku z zagrożeniem zakażenia SARS-CoV-2.