Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2023/2024

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

Szkoła Promująca Zdrowie

FB - Jubileusz

Laboratoria Przyszłości

Jubileusz 50-lecia

Aktywna tablica

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Strona główna

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Pół wieku minęło… czyli 50-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli

 

Starania o budowę Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli rozpoczęto w 1966 roku. Celem inwestycji było zniwelowanie przeciążenia dwóch szkół podstawowych; Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Stalowej Woli, które miały bardzo dużo uczniów i w związku z tym zmuszone były prowadzić zajęcia w trybie trzyzmianowym.

W wyniku starań władz miejskich i oświatowych oraz zaangażowania  mieszkańców Stalowej Woli 1 września 1971 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika. W zachowanej do dnia dzisiejszego Kronice Szkoły możemy przeczytać: „ Szkoła Podstawowa nr 7 usytuowana jest w części północnej Stalowej Woli w kierunku Rozwadowa. Warunki lokalowe są bardzo dobre. Szkoła posiada 24 pomieszczenia do nauki, w tym 6 pracowni specjalistycznych. Ponadto jest sala gimnastyczna, świetlica, biblioteka, szereg pomieszczeń pomocniczych , między innymi pokój nauczycielski, kancelaria, dwa gabinety lekarskie itp. W szkole mieszczą się: Miejska Biblioteka Pedagogiczna, Muzeum Regionalne. Pracę w szkole rozpoczyna 826 uczniów i 29 czynnych pełnozatrudnionych nauczycieli, funkcję dyrektora obejmuje obywatel Marian Kasza.”

W  latach 1984 - 1986 funkcję dyrektora naszej szkoły pełniła pani Alina Krocz. W tym czasie kadra pedagogiczna systematycznie i twórczo doskonaliła swoje kwalifikacje zawodowe, a uczniowie odnosili liczne  sukcesy. W murach szkoły było gwarno i wesoło, kwitło bogate życie społeczno-kulturalne.

Od  1986 roku placówką kierowała pani Elżbieta Korkowska. W 1993roku z inicjatywy pani dyrektor Elżbiety Korkowskiej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika została utworzona  pierwsza w mieście i regionie klasa integracyjna, w której uczyły się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dzieci zdrowe.  Przy corocznej rekrutacji pracowali: pedagog szkolny, logopeda, pedagog  specjalny oraz nauczyciel uczący w danym roku w klasie integracyjnej. Szczególną rolę w klasie integracyjnej pełnili nauczyciele wspomagający, ich obecność miała  pozytywny wpływ na postępy i rozwój uczniów.

W 2006 roku  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli zmieniła nazwę na Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli. Zmiana nazewnictwa miała związek z klasami integracyjnymi, od kilku lat prężnie działającymi na terenie szkoły. W tym czasie przy wsparciu ówczesnej pani dyrektor Małgorzaty Hołysz  dostosowano budynek szkoły do potrzeb dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przebudowano wejście do szkoły, wybudowano windę zewnętrzną, wykonano podjazd dla wózków inwalidzkich oraz zmodernizowano toalety i sale lekcyjne. Zakupiono też sprzęty i pomoce dydaktyczne potrzebne do rehabilitacji i nauki dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W latach 2012-2017 o rozwój szkoły dbał  pan dyrektor Janusz Bis. W tym czasie nasza placówka  doczekała się kilku pracowni na miarę XXI wieku, wyposażonych w nowoczesny, multimedialny sprzęt, będący atrakcyjną formą pracy dla nauczycieli i uczniów. Z inicjatywy pana dyrektora Janusza Bisa na stałe w kalendarz szkoły wpisał się Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki Po Krainie Origami”. Festiwal ten skierowany był do miłośników składania papieru, a na celu miał integrację środowiska województwa podkarpackiego, popularyzowanie wśród młodzieży origami jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.

Od 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli funkcję dyrektora pełni pani Alicja Bartoszek, v-ce dyrektorami są pani Zofia Zaniewicz i pan Janusz Bis. Obecny okres charakteryzuje dalszy, harmonijny rozwój placówki. Szkoła wzbogaciła się w nowy sprzęt multimedialny oraz aktywnie bierze udział - mimo utrudnień związanych z pandemią - w licznych projektach edukacyjnych. W 2021 roku, czyli roku jubileuszowym nadal jesteśmy jedyną w Stalowej Woli  szkołą integracyjną. Idea integracji jest naczelną zasadą organizacji pracy naszej szkoły. Uczymy tu w atmosferze życzliwości i wzajemnego zrozumienia. Wspieramy wszechstronny rozwój uczniów, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami oraz predyspozycjami. Wspieramy uczniów mających trudności w nauce, wspomagamy uczniów  z niepełnosprawnościami, pomagamy rozwijać uzdolnienia i zainteresowania. Zarówno dzieci zdolne jak i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są dla nas ważnym zobowiązaniem, dlatego priorytetem dla nas są ciągłe starania o zapewnienie im jak najlepszych warunków rozwoju.

 Obecnie Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli liczy 38 oddziałów klasowych, w tym 12 integracyjnych . Posiada wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę szkolną, 2 sale gimnastyczne, bibliotekę szkolną, gabinety pedagoga i psychologa szkolnego, gabinet dentystyczny, gabinet higienistki szkolnej, pokój nauczycielski, 2 pracownie komputerowe, sekretariat, 2 gabinety logopedyczne,  gabinet dyrektora i gabinety v-ce dyrektorów szkoły. Do szkoły uczęszcza 726 uczniów, zatrudnionych jest 94 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi.

Czerpiąc wzorce z bogatej przeszłości, szanując swą historię i tradycję Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli śmiało wkracza  w przyszłość.

Opracowali:

Urszula Szkutnik, Mateusz Korpal

*profil jubileuszowy szkoły dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/Jubileusz-50-lecia-PSP-7-w-Stalowej-Woli-102844315361234

Ostatnie wydarzenia