Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2023/2024

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

Szkoła Promująca Zdrowie

FB - Jubileusz

Laboratoria Przyszłości

Jubileusz 50-lecia

Aktywna tablica

Dostępna Szkoła

Jadłospis

Strona główna

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

W naszej szkole od listopada 2021 r. do 23 czerwca 2023 r. realizowany był projekt grantowy pn.: „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” - Model Dostępnej Szkoły.

Celem przedsięwzięcia była poprawa dostępności naszej szkoły poprzez eliminowanie barier w różnych obszarach: architektonicznym, technicznym, edukacyjno-społecznym, związanym z organizacją, procedurami i zatrudnieniem oraz kompetencjami kadry.

W ramach projektu zaplanowano następujące zadania:

  1. Zajęcia specjalistyczne w klasach I-VIII: zajęcia rozwijające kompetencje społeczne i komunikacyjne, zajęcia stymulujące rozwój dla dzieci z orzeczeniami, kreatywne zajęcia logopedyczne dla dzieci autystycznych, warsztaty umiejętności społecznych, terapia Integracji Sensorycznej z elementami logopedii i logorytmiki oraz terapia ręki.
  2. Kursy i szkolenia, studia podyplomowe dla nauczycieli.
  3. Ponadto, w ramach projektu zaplanowano likwidację barier architektonicznych. W szkole zaplanowano remont sal lekcyjnych oraz specjalistycznych (m.in. wymiana progów, podłóg, malowanie ścian), montaż podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, windy oraz WC dla osób niepełnosprawnych. Doposażenie klas w ławki, krzesła z regulowanym blatem. Umieszczenie odpowiedniego oznaczenia na drzwiach sal, szafkach oraz schodów. Zmiana kolorystyki ścian na korytarzach, dobudowanie sali na pierwszym piętrze- sala wyciszeń.
  4. Doposażenie sal, gabinetów specjalistycznych w odpowiedni sprzęt, pomocy edukacjno – terapetycznych (programy multimedialne, sprzęt komputerowy, pakiety i gry terapeutyczne, sprzęt rehabilitacyjny), audiobooki.

Efekty realizacji projektu:

W ramach realizacji projektu MDS w roku szkolnym 2021/22 oraz 2022/23 prowadzone były specjalistyczne zajęcia w klasach I-VIII: zajęcia rozwijające kompetencje społeczne i komunikacyjne, zajęcia stymulujące rozwój dla dzieci z orzeczeniami, kreatywne zajęcia logopedyczne dla dzieci autystycznych, warsztaty umiejętności społecznych, terapia Integracji Sensorycznej z elementami logopedii i logorytmiki oraz terapia ręki.

Nasi nauczyciele zdobyli nowe umiejętności i kwalifikacje podczas kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych: Trening Umiejętności Społecznych (TUS); Trening Zastępowania Agresji ( TZA); Metoda Tomatisa; Metoda Weroniki Sherborne; Terapia Ręki; Terapia behawioralna w teorii i praktyce; Studia podyplomowe - Autyzm; Studia podyplomowe z Socjoterapii.

Szkoła została doposażona w kozetkę lekarską, basen prostokątny z piłeczkami i materace rehabilitacyjne trójdzielne. W szkole pojawił się sprzęt do pracy metodą Thomatisa. Doposażono szkołę w osiem: komputerów, dysków DVD, słuchawek, myszek bezprzewodowych, a także w programy edukacyjne (Ortografia. Seria mTalent. Czytanie Sy-la-ba-mi. Seria mTalent. Pakiet. Percepcja wzrokowo- -słuchowa. Seria mTalent. Potrafię. Obszar polonistyczny. Potrafię. Obszar matematyczny. Matświat terapia pedagogiczna Pro. Uczeń na start. Każdy uczeń to uczeń zdolny. Logopedia PRO Multimedialny gabinet. Spektrum Autyzmu Pro. Dysleksja PRO.MOC EMOCJI. Wspomaganie rozwoju PRO) oraz audiobooki. Pojawiły się krzesła, stoliki regulowane z nakładkami filcowymi. W szkole nastąpił remont 5 sal lekcyjnych (sala nr 6, 18, 108, 111, 200,), 3 sal rewalidacyjnych (sala nr 2, 11, 12), gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego, logopedy, świetlicy - jadalnia, sekretariatu i gabinetu dyrektora. Wyremontowane zostały 2 klatki schodowe. Zamontowana została pochylnia dla uczniów niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim przy schodach prowadzących do sali gimnastycznej. Na pierwszym piętrze wybudowane zostało nowe pomieszczenie - sala wyciszeń wyposażone m. in. w : Głośnik XG500 – BEZPRZEWODOWY GŁOŚNIK PRZENOŚNY Z SERII X. Tunel sensoryczny. Poducha - 6 sztuk. Piłka sensoryczna. Mata kamyczki. Dywan winylowy – klasy. Mata dłonie i stopy. Mata ścieżka zdrowia. Materac składany. Maty masujące ORTONATURE. Woreczki z grochem- 4 sztuki. Mata emocje z tafelkami. Kolorowe poduchy – emocje – 1 komplet. Plansza do wytupywania złości. Komoda na kółkach z 4 szufladami- 2 sztuki. Siedlisko szatniowe małe -3 sztuki. Siedlisko szatniowe duże – 2 sztuki. Pufa z poduszką - 2 sztuki. Mata kamyczki. Dywan winylowy. Panele akustyczne sześciokąty wraz z klejem montażowym. Wyremontowane zostały schody przy głównym wejściu do szkoły oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych znajdujący się przed głównym wejściem do szkoły. Wyremontowano na 1 piętrze WC dla uczniów niepełnosprawnych. Na drzwiach oraz schodach pojawiły się specjalistyczne oznaczenie dla osób niepełnosprawnych. Została zamontowana winda dla uczniów poruszających się na wózku inwalidzkim. Wyremontowane – odmalowane zostały korytarze na wszystkich piętrach.

Wszelkie prace remontowe zostały zakończenie końcem sierpnia 2023 r.

Lider dostępności

Alicja Janiec

Co nowego w szkole?