Charytatywny kiermasz ciast odbędzie się

29 XI 2017

w holu szkoły w

godz. 8:15-12:15

Cena ciastka 2 zł.

Nasza szkoła po raz piąty bierze udział w tym pięknym projekcie. Liczymy na zaangażowanie każdego z Was. Informacje o potrzebach wybranej przez nas rodziny znajdziecie poniżej. Akcja trwa do 5 grudnia. Artykuły proszę przynosić do B.Bryk-Pokrzywa ( s.109), A. Bednarczyk ( s.109), D. Grobel ( s.17) lub do wychowawców klas.

Opis rodziny:

Pani Anna (68 l.) i pan Marek (68 l. )są zgodnym i szczęśliwym małżeństwem.
Rodzina radziła sobie dobrze, dopóki obydwoje byli zdrowi. Niestety, obecnie Pan Marek choruje na nowotwór i w tym roku przeszedł ciężkie operacje, w tym amputację nogi.

Obecnie codzienność małżonków jest niezwykle trudna, bo pan Marek wymaga obecnie żywienia pozaustrojowego, a pani Anna, mimo że sama jest schorowana (choroba tarczycy, nadciśnienie), skupia się na jego pielęgnacji. Ponadto małżonkowie zmagają się z problemami finansowymi. Aktualnie po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania, rodzinie zostaje zaledwie 530 zł miesięcznie.
Małżeństwo lubi wspominać czasy młodości, gdy oboje byli zdrowi i pracowali. Obecnie są skupieni na zmaganiu się z trudną codziennością. Małżeństwo jest ze sobą niezwykle zżyte, chcą być razem i tylko tak są w stanie widzieć swoją przyszłość.
Najważniejszymi potrzebami dla rodziny są środki czystości i żywność trwała. Są to produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania, a często ich koszt jest zbyt duży w porównaniu do możliwości finansowych małżeństwa. Pani Anna byłaby również bardzo wdzięczna za nowe komplety pościeli.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, konserwy mięsne, kawa, konserwy rybne , cukier, kasza, ryż…

Środki czystości i artykuły higieniczne potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon

Wyposażenie mieszkania: koce, ręczniki, pościel, kołdy, poduszki

Szczególne upominki:

Pani Anna prosi o słodycze i kosmetyki, pan Marek o kosmetyki do golenia.

Najważniejsze potrzeby: orteza dla pana Marka

Beata Bryk-Pokrzywa

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Oddziały przedszkolne - przerwa 2.07-09.08.2018

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających
do oddziałów przedszkolnych w PSPzOI nr 7
w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli informuje, że
w okresie

od 2 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

nastąpi przerwa  wakacyjna w funkcjonowaniu
oddziałów przedszkolnych.