Charytatywny kiermasz ciast odbędzie się

29 XI 2017

w holu szkoły w

godz. 8:15-12:15

Cena ciastka 2 zł.

Nasza szkoła po raz piąty bierze udział w tym pięknym projekcie. Liczymy na zaangażowanie każdego z Was. Informacje o potrzebach wybranej przez nas rodziny znajdziecie poniżej. Akcja trwa do 5 grudnia. Artykuły proszę przynosić do B.Bryk-Pokrzywa ( s.109), A. Bednarczyk ( s.109), D. Grobel ( s.17) lub do wychowawców klas.

Opis rodziny:

Pani Anna (68 l.) i pan Marek (68 l. )są zgodnym i szczęśliwym małżeństwem.
Rodzina radziła sobie dobrze, dopóki obydwoje byli zdrowi. Niestety, obecnie Pan Marek choruje na nowotwór i w tym roku przeszedł ciężkie operacje, w tym amputację nogi.

Obecnie codzienność małżonków jest niezwykle trudna, bo pan Marek wymaga obecnie żywienia pozaustrojowego, a pani Anna, mimo że sama jest schorowana (choroba tarczycy, nadciśnienie), skupia się na jego pielęgnacji. Ponadto małżonkowie zmagają się z problemami finansowymi. Aktualnie po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania, rodzinie zostaje zaledwie 530 zł miesięcznie.
Małżeństwo lubi wspominać czasy młodości, gdy oboje byli zdrowi i pracowali. Obecnie są skupieni na zmaganiu się z trudną codziennością. Małżeństwo jest ze sobą niezwykle zżyte, chcą być razem i tylko tak są w stanie widzieć swoją przyszłość.
Najważniejszymi potrzebami dla rodziny są środki czystości i żywność trwała. Są to produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania, a często ich koszt jest zbyt duży w porównaniu do możliwości finansowych małżeństwa. Pani Anna byłaby również bardzo wdzięczna za nowe komplety pościeli.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, konserwy mięsne, kawa, konserwy rybne , cukier, kasza, ryż…

Środki czystości i artykuły higieniczne potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon

Wyposażenie mieszkania: koce, ręczniki, pościel, kołdy, poduszki

Szczególne upominki:

Pani Anna prosi o słodycze i kosmetyki, pan Marek o kosmetyki do golenia.

Najważniejsze potrzeby: orteza dla pana Marka

Beata Bryk-Pokrzywa

Nietypowe Czytanie Literatury - II semestr 2017/2018

Ze względu na zmiany planu i związane z tym kwestie organizacyjne w II semestrze są odwołane zajęcia Nietypowe Czytanie Literatury. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w poprzednich zajęciach.

Wolontariat szkolny

Informator dla uczniów

Jak zrobić kokardę narodową

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości dla uczniów i nauczycieli odbędzie się

9 listopada 2017 /czwartek/.

Zapraszamy klasy pod opieką nauczycieli uczących na wyznaczonej lekcji.
Ze względów organizacyjnych proszę o punktualnie sprowadzenie klas na salę gimnastyczną.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Poniżej instrukcja robienia kokardy narodowej i szczegółowa rozpiska.

Pomoc psychologiczna

Szkoła zapewnia uczniom opiekę psychologiczną. W ramach wsparcia psychologicznego prowadzone są indywidualne spotkania z uczniami oraz zajęcia grupowe w klasach, porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli a także tematyczne spotkania dla rodziców z różnymi specjalistami.

Pedagog i psycholog służą pomocą uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom codziennie w godzinach: 8.00 – 15.00.

Wydawanie obiadów

Obiady są wydawane w stołówce szkolnej 10:30-13:30.