Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt. „Śniadanie Daje Moc”, którego celem jest:

• Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;

• Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Serdecznie zapraszamy uczniów do włączenia się w przygotowanie wspólnego, zdrowego śniadania, które odbędzie się 8 listopada o godzinie 9.20

• Główne działania programu:

Kluby Śniadanie Daje Moc – kluby śniadaniowe zakładane w klasach, w ramach których nauczyciele prowadzą lekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka, na podstawie scenariuszy w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.

8 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc – najważniejszy dzień w Programie, podczas którego uczniowie wspierani przez dorosłych przygotowują i jedzą wspólne śniadanie w klasie. W ten sposób nie tylko kadra pedagogiczna, ale także rodzice angażują się w kwestie żywienia dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka
Patron regionalny programu: Kuratorium Oświaty w Rzeszowi

ORGANIZATORZY AKCJI: Beata Trzcińska, Marta Woszczyna, Beata Bryk-Pokrzywa

Zaczarowany Ołówek - 08.06.2018 - odwołane zajęcia

Z powody choroby nauczyciela zajęcia Zaczarowany Ołówek są odwołane.

Zebranie Rady Rodziców - 12.06.2018

Zebranie Rady Rodziców i Przedstawicieli Trojek Klasowych dnia 12 czerwca godz. 17 swietlica szkoly.

Ewa Chołody

Egzamin ósmoklasisty

Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjne i przykładowe arkusze do egzaminu ósmoklasisty