Nabór 2022/2023

Nr konta szkoły

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

Nr konta (obiady, duplikaty):

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

ptaszkiBardzo jest nam miło podsumować konkurs fotograficzny pod nazwą „Ptaki z sąsiedztwa”, którego ideą przewodnią było zwrócenie uwagi fotografików – obserwatorów przyrody na poznanie gatunków ptaków żyjących w naszym regionie oraz rolę, jaką pełnią w krajobrazie miejskim. Konkursowe fotografie uwieczniły te stworzenia w ciekawych lub śmiesznych sytuacjach, zaprezentowały interesujące miejsca gniazdowania. Potwierdziły, że ptaki są ważnym elementem ekosystemu miejskiego.

Mamy nadzieję, że ufundowane przez Powiat Stalowowolski nagrody przypadną do gustu zwycięzcom i zachęcą ich do dalszej pasjonującej obserwacji natury. Świat pierzastych stworzeń jest osobliwy i warto go poznawać. Niektóre fakty na temat ptaków są niesamowite i trudno w nie uwierzyć. Na przykład czy wiecie, że: jerzyk (podobny do jaskółki, choć z nią nie spokrewniony), niemal całe życie spędza w locie, nawet śpi. Sroki potrafią zapamiętywać ludzkie twarze i je rozpoznawać.  Oczy sowy mają zdolność powiększania obrazu, tak jak teleobiektyw. Bociany wbrew popularnemu przeświadczeniu nie jedzą żab. Wróble to bardzo ciekawskie ptaki. Łabędzie mogą spać stojąc na jednej nodze lub pływając w wodzie. Gołębie potrafią wrócić do domu.  Szczygieł to niezwykle towarzyski i wesoły ptak, chętnie też śpiewa, a sójka, wbrew temu, co sugeruje nam Jan Brzechwa, wcale nie wybiera się za morze.

Wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca(poniedziałek) o godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej.

LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PTAKI Z SĄSIEDZTWA” Wiktor Ludwiczak klasa I d

• MATEUSZ BUCIOR KL. 5B – I MIEJSCE
  • NIKOLA SZCZEPANIAK  KL. 7C
  • Pani  BEATA BRYK - POKRZYWA
  • Pani KINGA KORZENIOWSKA

Zachęcamy do udziału w następnych konkursach, a tymczasem życzymy udanych wakacji z aparatem gotowym do uwiecznienia pięknych chwil z naturą :).

Irena Sajdak i Beata Bryk – Pokrzywa